Nowy Bobcat MaxControl zapewnia sterowanie maszynami przyszłości

Umożliwia zdalną obsługę ładowarek Bobcat za pośrednictwem iPhone'ów

Dzięki MaxControl właściciele ładowarek Bobcat nie muszą posiadać najnowszych maszyn ani kosztownych aktualizacji sprzętu, aby cieszyć się zdalnym sterowaniem. System jest kompatybilny ze wszystkimi ładowarkami Bobcat z selektywnym sterowaniem joystickiem (SJC) pochodzącymi nawet z 2004 r. MaxControl jest już dostępny na urządzeniach z systemem iOS, ale wkrótce pojawi się wersja na system Android.

"Miejsce pracy przyszłości jest miejscem bardziej połączonym, a grywalizacja będzie odgrywać istotną rolę. Zmieniająca się demografia i preferencje konsumentów popychają naszą branżę w kierunku kategorii, które do tej pory były niespotykane lub słabo uwzględniane w sektorze maszynowym. Jednocześnie potrzeba zajęcia się wpływem na środowisko, bezpieczeństwem i eliminacją przestojów stała się najważniejsza" - mówi Vijayshekhar Nerva, szef działu innowacji i przyspieszenia w Doosan Bobcat EMEA.

"Nasz zespół ds. innowacji dostarczył rozwiązanie, które jest wystarczająco złożone, aby zwiększyć produktywność na placu budowy, a jednocześnie opakowane tak, aby było dostępne i proste w obsłudze. MaxControl zrodził się z tych ideałów i zmieniających się preferencji, aby zająć się naszą zdolnością do nie tylko nadążania, ale wyprzedzania konkurencji zarówno w "żelaznej", jak i cyfrowej stronie naszej działalności" - kontynuuje Vijayshekar Nerva.

Zdalna obsługa zawsze w zasięgu ręki

System MaxControl sprawia, że możliwość zdalnego sterowania jest zawsze w zasięgu ręki operatora, ponieważ może on po prostu sięgnąć do kieszeni po telefon i w ciągu kilku sekund zacząć zdalnie sterować swoją ładowarką kompaktową Bobcat, bez konieczności martwienia się o dodatkowe gadżety. Dzięki temu, że system jest oparty na aplikacji, łatwo jest uzyskać najnowsze funkcje w momencie, gdy są one dostępne.

Łącząc zadania bez konieczności wskakiwania i wyskakiwania z kabiny ładowarki, system MaxControl zapewnia operatorowi inny widok na wykonywaną pracę, umożliwiając zdalne wykonywanie zadań i powtarzanie procesu z maksymalnym komfortem. Możliwość pracy poza kabiną zapewnia inny kąt widzenia, co pomaga nowym, a nawet mniej doświadczonym operatorom w ciasnych miejscach. Podczas podnoszenia i przenoszenia dużych ładunków zastosowanie MaxControl eliminuje martwe pola przed ładunkiem i zwiększa świadomość otaczającego środowiska. Przebywanie poza kabiną pozwala również na komunikację twarzą w twarz ze współpracownikami na miejscu, umożliwiając szybszą organizację pracy. Operatorzy mogą nigdy nie wiedzieć z wyprzedzeniem, kiedy zdalna obsługa się przyda, ale z MaxControl w telefonie w kieszeni są zawsze gotowi na wszelkie wyzwania, które mogą się pojawić.

Vijayshekhar Nerva dodaje: "Bobcat ma znacznie szersze plany związane z systemem MaxControl. Chcemy, aby MaxControl był prostym rozwiązaniem modułowym, z jedną skrzynką sprzętową stanowiącą podstawę, kładącą fundament pod inne funkcje. Zdalna obsługa to pierwsza funkcja, a w przyszłości planujemy dodać kolejne, takie jak unikanie obiektów i półautonomia."

Przekształcanie zadań dwuosobowych w zadania wykonywane w pojedynkę

Niektóre zadania wykonywane przez dwie osoby mogą być teraz wykonywane solo, np. załadunek ładowarki Bobcat na przyczepę z maksymalną precyzją i bez konieczności korzystania z dodatkowego zestawu oczu. Operatorzy mogą kopać słupki lub instalować ogrodzenia bez konieczności wsiadania i wysiadania z kabiny, a także kończyć zasypywanie bez konieczności wielokrotnego przełączania się między maszynami.

Bobcat MaxControl zapewnia dodatkowy zestaw rąk, oszczędzając czas i pieniądze podczas wykonywania prostych codziennych zadań, takich jak otwieranie i zamykanie bram czy ładowanie bel w krótszym czasie i przy udziale mniejszej załogi. Możliwość przebywania poza kabiną przydaje się również podczas pracy w pobliżu zwierząt gospodarskich lub czyszczenia wnętrza stodoły.

Bobcat MaxControl to nowy zestaw sprzętowy, połączony z aplikacją na system iOS, z łatwymi dotykowymi elementami sterującymi, które zostały zaprojektowane z myślą o smartfonach, dzięki czemu zdalne sterowanie za pomocą systemu jest równie intuicyjne, jak korzystanie z aplikacji w telefonie. System pozwala również operatorowi wykonywać dwie prace jednocześnie, wykorzystując zdalne sterowanie do wygodnej obsługi drugiej maszyny z kabiny - na przykład operator może siedzieć w koparce i zdalnie używać ładowarki do zasypywania.

Pełna kontrola nad miejscem pracy

System MaxControl zapewnia operatorowi pełną kontrolę nad miejscem pracy poprzez synchronizację aplikacji z wieloma maszynami, płynne przełączanie pomiędzy maszynami, osiągając więcej przy mniejszym wysiłku. System pozwala użytkownikom zachować komfort, bez konieczności wchodzenia i wychodzenia ze sprzętu ochronnego. Mogą oni po prostu użyć swojego telefonu, aby wysłać maszynę do zapylonego lub potencjalnie niebezpiecznego środowiska - maszyna wykonuje pracę, podczas gdy operator pozostaje w bezpiecznej odległości. Prostota systemu plug & play oznacza, że w kilku prostych krokach operator może zsynchronizować dowolną kompatybilną maszynę ze swoim telefonem i rozpocząć pracę w ciągu kilku chwil. Nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt ani serwisant.

Wróć